Bez kategorii

Życzenia dla Wioli czyli fiołka

.

Wiosna,  tego roku, podobnie jak poprzedniego była wyjątkowo smutna, mało komu było w głowie myśleć o wiosennych kwiatach dla kogoś bliskiego.

Z wiosną zawsze kojarzą się, wielu z nas, fioletowe niewielkie kwiaty – fiołki po łacinie violaceae, czyli viole.

Uroda tych niewielkich ładnych i sympatycznych kwiatków, była już doceniana nawet w czasach starożytnych. W takiej antycznej Grecji biesiadnicy, kiedy zasiadali do tęgiej popijawy, przyozdabiali swoje jeszcze trzeźwe głowy właśnie fiołkami, czyli violą, miały one ich strzec przed skutkami zbyt obficie spożywanego alkoholu, aby pod jego wpływem nie dostali fioła.

Taki to bowiem dar przypisywano violi.

Dzisiaj też można spotkać jakąś Wiolę i dostać z jej powodu na przykład fioła, ale też można spotkać jakąś Wiolę, która też może się okazać, że ma jakiegoś małego fiołka w głowie.

Tak to już jest z tymi fiołkami czyli Wiolami.

.

Viole dla Wioli od Grzegorza W.

.

Pewnej Wioli w dniu jej święta życzę, aby była zdrowa i szczęśliwa, przesyłam też jej bukiet fiołków i piosenkę, którą śpiewa kwiaciarka sprzedająca fiołki, czyli violę.

A na dodatek jeszcze inne dwie piosenki, które lubię

Grzegorz Wojciechowski.

 

.

Inne z sekcji 

Serdeczne życzenia dla zakochanych

. Wszystkim zakochanym w dniu ich święta życzymy dużo radości i szczęścia, samych wspaniałych dni w życiu. A tym, którzy nie są zakochani lub są nieszczęśliwie zakochani życzymy, aby w roku następnym byli szczęśliwie zakochani. REDAKCJA SERWISU „LEWICOWY DOLNY ŚLĄSK” . Życzenia dla Wioli czyli fiołka

Wywiad z sędzią Adamem Strzemboszem

Andrzej Żywień. Panie Prezesie. W Pańskiej książce „Między prawem a sprawiedliwością” jeden z rozdziałów zatytułowany jest „przerwana emerytura”. Dlaczego zdecydował się Pan przerwać tę emeryturę?