Artykuły

Związek Weteranów i Rezerwistów D Śl. w lipcu 2021 roku

.

DZIAŁALNOŚĆ

ZWIĄZKU WETERANÓW I REZERWISTÓW WP DOLNEGO ŚLĄSKA W LIPCU 2021 ROKU

.

01.07 – na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyjęto uchwałę w sprawie stanowiska o zobowiązaniu Zarządu Województwa do implementacji Społecznego Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Subregionu Wałbrzyszyskiego. Oznacza to, że 2,5 mld zł ze środków UE zdecydowanie przybliżyło się do mieszkańców Subregionu Wałbrzyskiego. W delegacji  na sesję wraz prezydentami Wałbrzycha i Świdnicy uczestniczył m.in. ppor. zs Stanisław ZUBALSKI w mundurze górniczym.

02.07 – na cmentarzu komunalnym „Zacisze” w Lubinie pożegnaliśmy naszego kolegę związkowego ppor. zs Zdzisława POGROSZEWSKIEGO, który w wieku 85 lat zmarł 25 czerwca br., po długiej i ciężkiej chorobie.

Pożegnany został przez prezesa Zarządu Powiatowego ZWiRWP oraz dowódcę Oddziału Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej RP w Lubinie kpt. zs Jerzego SZCZEŚNIAKA. W uroczystości pogrzebowej wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe lubińskich oddziałów ZWiRWP i ZS „Strzelec” RP oraz koła ZKRPiBWP.

.

http://zwir.org.pl/wp-content/uploads/2021/08/Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87-ZWiR-Dolnego-%C5%9Al%C4%85ska-w-lipcu-2021.pdf

Inne z sekcji 

Savanarola i jego syndrom

. Radosław S. Czarnecki . To problem aktualny w dzisiejszym świecie nad wyraz plastycznie. Uniwersalny, wieczny, ponadczasowy. Dlatego pragnę go przypomnieć gdyż dziś widzimy co dają efekty porzucenia – nie ważne świadomym czy nie – racjonalności na rzecz emocjonalności, postępu i rozwoju na rzecz reakcyjności i konserwatyzmu, poczucia wspólnotowości na rzecz egoizmu i indywidualizmu. W […]

Fraszki Jana Zacharskiego: „Wspominki”

. Jan Zacharski . Woda W minionych czasach ludzie widzieli, Jak państwo dbało o obywateli, Dostępna na ulicy była wody szklanka, A nazywano ją gruźliczanka. . Rozkosze Oto rozkosze minionego świata, Lody na patyku i cukrowa wata, Mleczarze także wsławili się wielce, Gdy rankiem nosili mleko w butelce. . Laurka Budce telefonicznej wystawiam laurkę, Ona […]