Aktualności

Święto Konstytucji

.

Dziś dzień szczególny, dzień święta polskiej demokracji. Był bowiem czas, że nasza Ojczyzna była uważana za jeden z najbardziej demokratycznych i postępowych krajów w świecie. Trwało to wprawdzie krótko i skończyło się tragicznie, ale ten okres  jest chlubą naszej historii.

Dziś dalej, nasza Konstytucja jest deptana i łamana przez jej strażnika, pana Dudę i jego politycznych kompanów, dla których najwyższym źródłem prawa nie jest właśnie ten akt, będący wyrazem politycznej woli milionów Polaków, ale wyłącznie wola Pana Prezesa.

Jest jednak realna szansa na to, że za 15 miesięcy skończy się ten sabat prawicowych czarownic i znowu Konstytucja zacznie mieć dla polityków i obywateli swą wartość jako najwyższy akt prawny, cieszący się społecznym szacunkiem.

  Przyjdzie też wcześniej lub później czas, że za te lubieżne gwałty na Konstytucji, będą ci którzy się tych czynów dopuszczali,  musieli odpowiedzieć, jeśli nie przed Trybunałem Stanu, to przed sądem, a ich nazwiska staną się symbolem hańby.

Niech żyje Konstytucja RP.

Inne z sekcji 

Fraszki Jana Zacharskiego: Z placu boju

. Jan Zacharski .   Grupa Zawłaszczył sobie społeczne dobro W ministerstwie Zbigniew Ziobro, Stąd firmowana przez tego pana Grupa przestępcza zorganizowana. . Kolano Dziś już w kondycji jest znakomitej Pierwsze kolano Rzeczpospolitej, Szpital dał przykład dobrej roboty, Wie dostał za to miliony złotych. . Taca Opinia publiczna się niepokoi, Ze nie ma mocnych na […]

Wybory do Parlamentu Europejskiego – 9 czerwca 2024.

. Już w niedzielę 9 czerwca czeka nas ostatni etap wyborczego maratonu, tym razem będziemy głosować na posłów do Parlamentu Europejskiego.  Sytuacja międzynarodowa, a także wewnętrzna jaka jest w naszym kraju, powoduje, że waga tego głosowania jest szczególna. Niezwykle ważne jest, aby oddać swój głos na partie demokratyczne, które jako jedyne spośród biorących udział w […]