Aktualności

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

.

Wszystkim naszym czytelnikom i ich bliskim życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

.

Wigilia i dwa świąteczne dni stały się dla wielu ludzi świętem rodzinnym, czasem gdy można spotkać się razem, być ze sobą, cieszyć się ciepłem jakie daje bliskość kochanych ludzi.

Obecnie, w czasie gdy procesy laicyzacyjne toczą się niezwykle gwałtownie, są tacy, którzy uważają, że jest to schyłek tych Świąt. Ale to nie jest prawda. Prawdą jest natomiast, że coraz mniej ludzi nazywa je ich stara nazwą Świąt Bożego Narodzenia, mówiąc o nich tylko „Święta”.

Prawdą jest, że stają się one coraz bardziej laickie, coraz bardziej uniwersalne, ponieważ istnieje silna potrzeba spędzania czasu ze swoimi najbliższymi, zatrzymania się na moment i wyciszenia, oderwania od problemów w pracy i wyścigu o lepsze miejsce w życiu.

Dlatego nawet za dziesięć, czy piętnaście lat, gdy ludzie wierzący staną się zdecydowaną mniejszością, Wigilia i Święta pozostaną i tylko dla niewielu będą świętami religijnymi, dla większości zaś będą to „Święta Rodzinne”.

Wszystkiego najlepszego i dużo szczęścia

Redakcja LDŚ

Inne z sekcji 

„Pociągiem Wolności” do wolności

. Tekst i zdjęcia Grzegorz Wojciechowski . . Na Dworzec Główny we Wrocławiu dotarłem o godzinie 4:45 i po półgodzinnym oczekiwaniu dostałem się do „Pociągu Wolności” jadącego do Warszawy. Odjechaliśmy o godzinie 5:37, szybko zaprzyjaźniłem się z grupką Platformersek i Platformersów, dlatego podróż minęła mi szybko i w sympatycznym nastroju. Rozmawialiśmy oczywiście o polityce i […]

4 czerwca jadę do Warszawy

. Grzegorz Wojciechowski . Z ostatniej chwili: DUDA przestraszył się, że jadę do Warszawy i chce zmiany ustawy.   Tak, jadę 4 czerwca do Warszawy „Pociągiem Wolności”, który odjedzie rano z Dworca Głównego we Wrocławiu. Uważam to za swój obowiązek. Mogę nie lubić kogoś, nie lubić jego politycznych poglądów, czy też po prostu się z […]