Aktualności

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

.

Wszystkim naszym czytelnikom i ich bliskim życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

.

Wigilia i dwa świąteczne dni stały się dla wielu ludzi świętem rodzinnym, czasem gdy można spotkać się razem, być ze sobą, cieszyć się ciepłem jakie daje bliskość kochanych ludzi.

Obecnie, w czasie gdy procesy laicyzacyjne toczą się niezwykle gwałtownie, są tacy, którzy uważają, że jest to schyłek tych Świąt. Ale to nie jest prawda. Prawdą jest natomiast, że coraz mniej ludzi nazywa je ich stara nazwą Świąt Bożego Narodzenia, mówiąc o nich tylko „Święta”.

Prawdą jest, że stają się one coraz bardziej laickie, coraz bardziej uniwersalne, ponieważ istnieje silna potrzeba spędzania czasu ze swoimi najbliższymi, zatrzymania się na moment i wyciszenia, oderwania od problemów w pracy i wyścigu o lepsze miejsce w życiu.

Dlatego nawet za dziesięć, czy piętnaście lat, gdy ludzie wierzący staną się zdecydowaną mniejszością, Wigilia i Święta pozostaną i tylko dla niewielu będą świętami religijnymi, dla większości zaś będą to „Święta Rodzinne”.

Wszystkiego najlepszego i dużo szczęścia

Redakcja LDŚ

Inne z sekcji 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – ZAGRAJMY RAZEM

.   Za oknami zimno, ponuro i wiatr. Świat dalej zmaga się z zarazą. W Ukrainie każdego dnia giną niewinni ludzie Władza wciąż  wrzuca granaty do naszego wspólnego domu. Ale jest jedna rzecz, która zawsze będzie grać do końca świata i dłużej to: . WIELKA  ORKIESTRA  ŚWIĄTECZNEJ POMOCY . Apelujemy do wszystkich ludzi, którzy potrafią […]

Prelekcja Stanisława Dziuby o Józefie Wybickim

,                    PRELEKCJA  MULTIMEDIALNA   STANISŁAWA  DZIUBY .                 „Józef Wybicki – polski pisarz i polityk” . KLUB  MUZYKI  i  LITERATURY Wrocław pl. Tadeusza Kościuszki 10 . 13-tego lutego 2023 roku ( poniedziałek ) godzina 17:30   . Józef Rufin Wybicki herbu Rogala (ur. 29 września 1747 w Będominie, zm. […]