Aktualności

Stop pazerności Kościoła

.

Krzysztof Śmiszek

.

W związku z tym, że na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie Kościół dostaje od Państwa gigantyczny majątek, dr Krzysztof Śmiszek, poseł na Sejm z Wrocławia, ruszył z nową kampanią społeczną „Stop pazerności Kościoła”.

Z treścią petycji i projektem ustawy „O zmianie ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej”, autorstwa naszego Posła, można zapoznać się otwierając stronę internetową https:// https://stoppazernoscikosciola.pl

Osoby, które zgadają się z treścią petycji proszone są o jej podpisanie.

Treść petycji:

W Polsce od lat parafie, diecezje, seminaria duchowne oraz zakony na tzw. Ziemiach Północnych i Zachodnich otrzymują od państwa tysiące hektarów ziemi.
To wszystko warte jest miliardy złotych.

To skandal!

Wszystko dzięki specjalnemu przepisowi art. 70a ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Przepis miał rekompensować straty Kościołowi katolickiemu za mienie utracone po II wojnie światowej, a stał się sposobem na życie i łatwe pieniądze dla kleru.

Obecnie toczą się postępowania w sprawie przyznania Kościołowi kolejnych tysięcy hektarów w naszych województwach – w województwie opolskim postępowaniami objętych jest 3585,85 ha, w dolnośląskim 3328,71 ha. To są kolejne setki milionów z naszego wspólnego majątku.

.

Mamy tego dość!

Kościół katolicki już jest jednym z najbogatszych posiadaczy ziemskich w kraju. A ciągle wyciąga ręce po więcej.
Ten przepis już dawno stracił swój cel i sens!

Dlatego apelujemy do Pani Marszałek o jak najszybsze procedowanie projektu ustawy, która wreszcie ukróci ten demoralizujący proceder. Ustawę wniosła grupa posłów Klubu Lewicy, a przedstawicielem wnioskodawców jest dolnośląski poseł dr Krzysztof Śmiszek.

W czasach, kiedy jest tak wiele innych potrzeb nie ma miejsca na rozdawnictwo tym, którzy mają już tak wiele!

W czasach kryzysu społecznego, zdrowotnego i ekonomicznego, kiedy setki tysięcy Polek i Polaków znalazło się w rozpaczy i na krawędzi ubóstwa, nie powinniśmy pozwalać na pozbywanie się publicznego majątku!

Szanowna Pani Marszałek! Czas na działanie! Czas skończyć z pazernością Kościoła!

Czas na szybkie uchwalenie ustawy, która zakończy rozdawnictwo ziemi na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie!

Ustawa z dnia … 2021o zmianie ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej

Art.1.W ustawie z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2019 r.poz. 1347) uchyla się art. 70aw całości.

Art. 2.Właściwy wojewoda wyda decyzje w sprawie wniosków, o których mowa w ust. 1 przepisu uchylanego w art. 1, złożonych przed dniem wejścia ustawy w życie, w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia ustawy w życie.

Art.3.Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Uzasadnienie czytaj pod linkiem poniżej

https://stoppazernoscikosciola.pl/

Inne z sekcji 

Sprawa Jana Pawła II

. Grzegorz Wojciechowski .   Już wcześniej i to nawet wiele lat wcześniej, pisałem, że polscy katolicy będą zmuszeni zetknąć się z prawdą o Karolu Wojtyle i, że będzie to ciężkie zderzenie z rzeczywistością, które doprowadzi do ataków histerii zdewociałej części naszego społeczeństwa. To co teraz  wyrabiają obrońcy czci polskiego papieża, zaczyna przeradzać się w […]

Wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet

. Wszystkim Paniom, w dni ich święta, bez względu na ich przekonania polityczne i światopogląd,        Życzymy,   aby były szczęśliwe, kochające i kochane.   W tym roku szczególnie dużo szczęścia życzymy wszystkim paniom z Ukrainy, niech nastaną dla nich lepsze dni.  Dużo szczęścia i miłości.     Redakcja portalu „Lewicowy Dolny Śląsk” . […]