Aktualności

Obudźcie się!

.

Grzegorz Wojciechowski

.

Jestem przerażony stanem opozycji. Po to, aby zajmować się na poważnie polityką trzeba mieć jaja, co wcale nie znaczy, że nie można być kobietą, ponieważ chodzi tu o jaja polityczne.

Rozumiem, miał być w czasie epidemii pakt o nieagresji i akceptuję to, ale został on w piątek wypowiedziany przez pana Prezesa, który zapowiedział, że wybory odbędą się nawet z pogwałceniem konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Zamiast rządzenia państwem, w tak trudnym momencie. mamy wyłącznie lans polityczny liderów PiS.

Czym zajmuje się pan Szumowski? Pan Szumowski opowiada nam w jaki sposób rozpoznać objawy koronawirusa, co mamy robić, aby go uniknąć i o kilku innych drobiazgach. Tym powinien zajmować się po części ekspert, który nam – społeczeństwu to powinien wyjaśniać lub rzecznik prasowy a nie do cholery minister. On ma inne obowiązki, a nie lansowanie w mediach swojej osoby.

Co powinien robić, a czego nie robi bo nie ma na to czasu?

Proszę bardzo. Z soboty na niedzielę w Czechach wylądowały samoloty transportowe z zakupionym w Chinach sprzętem do walki z koronawirusem. Znalazły się tam: testy ( 200 000 szybkich testów ), maseczki, 1100 respiratorów niezbędnych do ratowania życia chorym, rękawiczkami i kombinezonami ochronnymi. Czyli z wszystkim tym czego w Polsce brakuje. Za chwilę mają przylecieć następne samoloty.

Gdzie jest polski rząd, gdzie jest polski minister zdrowia? Nie mają czasu na takie pierdoły, ponieważ zajęci są wspomaganiem reelekcji pana Dudy.

Pytam się dalej liderów opozycji, dlaczego nie zamierzacie rozliczyć min. Kamińskiego za skandaliczny bałagan i chaos na polskich granicach.

Dziesiątki tysięcy ludzi koczują, niekiedy w szczerym polu, w skandalicznych warunkach sanitarnych. Wczoraj zmarł w Głogowie kierowca, któremu udało się powrócić z Niemiec, był zarażony koronowirusem, czekał na test, ale testu nie było. Puszczono akcje na żywioł, jakoś tam będzie. Nikt nie próbował zarządzać tą migracja. Trzeba było wprowadzić harmonogram powrotu, jednego dnia samochody z numerami parzystymi, drugiego dnia z nieparzystymi itp.; zorganizować punkty sanitarne. Nic nie zrobiono.

Zbliża się posiedzenie Sejmu, dlaczego nie jest przygotowany wniosek o odwołanie Kamińskiego?

Pan prezydent Duda zamiast zająć się poważnymi sprawami i wziąć na dywanik Kamińskiego i Szumowskiego, ubrał się w jakiś paramilitarny mundurek i jeździ po Polsce trując ciężko pracującym ludziom du…, szkoda,że nie założył jeszcze hełmu i kamizelki kuloodpornej.

Pora skończyć ten kabaret, ponieważ to wcale nie jest wesołe.

Czytaj także: PiS chce złamać Konwencje o Ochronie Praw Człowieka

Inne z sekcji 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – ZAGRAJMY RAZEM

.   Za oknami zimno, ponuro i wiatr. Świat dalej zmaga się z zarazą. W Ukrainie każdego dnia giną niewinni ludzie Władza wciąż  wrzuca granaty do naszego wspólnego domu. Ale jest jedna rzecz, która zawsze będzie grać do końca świata i dłużej to: . WIELKA  ORKIESTRA  ŚWIĄTECZNEJ POMOCY . Apelujemy do wszystkich ludzi, którzy potrafią […]

Prelekcja Stanisława Dziuby o Józefie Wybickim

,                    PRELEKCJA  MULTIMEDIALNA   STANISŁAWA  DZIUBY .                 „Józef Wybicki – polski pisarz i polityk” . KLUB  MUZYKI  i  LITERATURY Wrocław pl. Tadeusza Kościuszki 10 . 13-tego lutego 2023 roku ( poniedziałek ) godzina 17:30   . Józef Rufin Wybicki herbu Rogala (ur. 29 września 1747 w Będominie, zm. […]