Pokolenia. Rada Dolnośląska

Obchody 40-lecia ZSMP we Wrocławiu – 21. 01. 2017 r.

Na obchody 40-rocznicy ZSMP do wrocławskiego klubu „Creator”, przybyło około 200 dawnych ZSMP-owców z całego Dolnego Śląska. Organizatorem tej imprezy była Dolnośląska Rada Stowarzyszenia „Pokolenia”.

Zebranych powitała przewodnicząca „Pokoleń” kol. Bożena Bamwenda

.

Koleżanki i Koledzy

Serdecznie witam wszystkich na dzisiejszym spotkaniu i dziękuję bardzo za przyjęcie zaproszenia i Waszą obecność.

Witam:

  • Wiceprzewodniczącego Rady Krajowej SLD Wincentego Elsnera
  • Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD Marka Dyducha
  • Przewodniczącego Rady Miejskiej SLD Bartka Ciążyńskiego
  • Przewodniczącego Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Pokolenia” Marka Klimczaka
  • Witam wszystkich przybyłych działaczy ZSMP
  • Oraz członków i sympatyków Oddziału Dolnośląskiego Stowarzyszenia „Pokolenia”

 

Chcę dodać, że: „muzyka łagodzi obyczaje” i mam nadzieję, że za te słowa nikt nie wykluczy mnie z tego spotkania, a o muzyce wspominam nie bez powodu ponieważ nasi koledzy: Lech Łysiak – wiceprzewodniczący ZW ZSMP w Wałbrzychu  do spraw kultury i Eugeniusz Opyd – działacz kultury ZSMP we Wrocławiu, członek zarządu Stowarzyszenia „Pokolenia” umilać nam będą chwile spędzone tutaj grając, dobrze znane nam wszystkim, przeboje.

Rok 2016, w Stowarzyszeniu „Pokolenia” upłynął pod znakiem obchodów 40 rocznicy powstania ZSMP. Pokolenia Dolnośląskie swoje obchody musiały przełożyć na dzień dzisiejszy z uwagi na napięte kalendarium pod koniec ubiegłego roku.

Chcę nadmienić, że ten rok – 2017 – to czas obchodów 60 rocznicy powstania ZMS i ZMW. Zachęcam przedstawicieli poszczególnych powiatów do podjęcia inicjatywy zorganizowania na swoim terenie spotkań okolicznościowych, a jeśli uznacie, że Stowarzyszenie „Pokolenia” może być pomocne, prosimy o kontakt.

Poza tym myślę, że będziecie obecni w wielu innych naszych przedsięwzięciach, o których będziemy Was informować jeśli zostawicie nam swoje kontakty – jest przygotowany pojemnik, do którego prosimy wrzucać swoje wizytówki lub karteczki z danymi.

Na zakończenie życzę udanego spotkania, ciekawych dyskusji i miłych wrażeń.

.

Historia Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej

 

 

 

Inne z sekcji 

„Pokolenia” wybrały nowe władze

. 24 września 2022 r. we Wrocławiu odbyło się Walne Zebranie Członków Dolnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia „POKOLENIA”. Udział w nim wzięli członkowie stowarzyszenia z terenu Dolnego Śląska oraz ustępujące władze i członkowie Komisji Rewizyjnej przy Radzie Dolnośląskiej. Obrady prowadził Józef Misztal – działacz „Pokoleń” z Wołowa . Wybrano nową   Radę Dolnośląską  oraz jej przewodniczącą , którą […]

Wszystkiego dobrego w dniu Święta Pracy

Dziś jest szczególny dzień, choć dla Lewicy szczególny był zawsze, nasz kraj bowiem znalazł się w wyjątkowo dramatycznej sytuacji. Miliony ludzi utraciły, bądź boja się, że utracą podstawy swojej egzystencji. Dla nas, dla ludzi lewicy, jest to niezwykle trudny czas, musimy zrobić wszystko, aby bronić interesów zagubionych i często zrozpaczonych ludzi. To dla nas wielka […]