Pokolenia. Rada Dolnośląska

Obchody 40-lecia ZSMP we Wrocławiu – 21. 01. 2017 r.

Na obchody 40-rocznicy ZSMP do wrocławskiego klubu „Creator”, przybyło około 200 dawnych ZSMP-owców z całego Dolnego Śląska. Organizatorem tej imprezy była Dolnośląska Rada Stowarzyszenia „Pokolenia”.

Zebranych powitała przewodnicząca „Pokoleń” kol. Bożena Bamwenda

.

Koleżanki i Koledzy

Serdecznie witam wszystkich na dzisiejszym spotkaniu i dziękuję bardzo za przyjęcie zaproszenia i Waszą obecność.

Witam:

  • Wiceprzewodniczącego Rady Krajowej SLD Wincentego Elsnera
  • Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD Marka Dyducha
  • Przewodniczącego Rady Miejskiej SLD Bartka Ciążyńskiego
  • Przewodniczącego Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Pokolenia” Marka Klimczaka
  • Witam wszystkich przybyłych działaczy ZSMP
  • Oraz członków i sympatyków Oddziału Dolnośląskiego Stowarzyszenia „Pokolenia”

 

Chcę dodać, że: „muzyka łagodzi obyczaje” i mam nadzieję, że za te słowa nikt nie wykluczy mnie z tego spotkania, a o muzyce wspominam nie bez powodu ponieważ nasi koledzy: Lech Łysiak – wiceprzewodniczący ZW ZSMP w Wałbrzychu  do spraw kultury i Eugeniusz Opyd – działacz kultury ZSMP we Wrocławiu, członek zarządu Stowarzyszenia „Pokolenia” umilać nam będą chwile spędzone tutaj grając, dobrze znane nam wszystkim, przeboje.

Rok 2016, w Stowarzyszeniu „Pokolenia” upłynął pod znakiem obchodów 40 rocznicy powstania ZSMP. Pokolenia Dolnośląskie swoje obchody musiały przełożyć na dzień dzisiejszy z uwagi na napięte kalendarium pod koniec ubiegłego roku.

Chcę nadmienić, że ten rok – 2017 – to czas obchodów 60 rocznicy powstania ZMS i ZMW. Zachęcam przedstawicieli poszczególnych powiatów do podjęcia inicjatywy zorganizowania na swoim terenie spotkań okolicznościowych, a jeśli uznacie, że Stowarzyszenie „Pokolenia” może być pomocne, prosimy o kontakt.

Poza tym myślę, że będziecie obecni w wielu innych naszych przedsięwzięciach, o których będziemy Was informować jeśli zostawicie nam swoje kontakty – jest przygotowany pojemnik, do którego prosimy wrzucać swoje wizytówki lub karteczki z danymi.

Na zakończenie życzę udanego spotkania, ciekawych dyskusji i miłych wrażeń.

.

Historia Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej

 

 

 

Inne z sekcji 

Wszystkiego dobrego w dniu Święta Pracy

Dziś jest szczególny dzień, choć dla Lewicy szczególny był zawsze, nasz kraj bowiem znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji.Wprawdzie wybory 15 października zmieniły w Polsce układ sił politycznych i władza przeszła w ręce partii demokratycznych, ale wiele problemów pozostało. Dalej istnieją  kłopoty, których nie da się rozwiązać, przez oportunizm obecnego prezydenta. Jego silnie destrukcyjne działania […]

„Pokolenia” po IX Krajowym Walnym Zgromadzeniu Delegatów

. „Pokolenia” po IX Krajowym Walnym Zgromadzeniu Delegatów .          20.01.2024 roku w Warszawie, odbyła się druga część IX Krajowego Walnego Zgromadzenia Delegatów Stowarzyszenia „Pokolenia”. Przypomnę, że pierwsza część odbyła się 8.07.2023 roku w Łodzi. Wówczas skupiliśmy się głównie na poprawkach w naszym statucie, które uwzględniły realia w jakich żyjemy dzisiaj. Poprawki przedstawił Krzysztof Kubik […]