Felietony

Listek figowy i genitalia demokracji Pawłowicz nie wtranżalała sałatki w sejmie, to był pucz

Grzegorz Wojciechowski

.

 

   Nasze życie polityczne zadziwia, niewątpliwie jest nieprzewidywalne. Do niedawna uważałem, w swojej naiwności, że pani poseł Krystyna Pawłowicz zachowała się niegdyś w sali sejmowej po prostu niekulturalnie, wpieprzając sałatkę. Dziś już mam podstawy, aby sądzić, że to nie było zwykłe pożeranie sałatki, ale próba puczu. Pani Pawłowicz zamierzała przy pomocy tej potrawy obalić legalnie wybraną władzę i osobiście  godziła nią w ówczesnego marszałka sejmu Radosława Sikorskiego, którego heroiczna interwencja zapobiegła zbrojnemu przewrotowi. Pragnę zwrócić uwagę na fakt, iż była uzbrojona w widelec, czyli przyrząd, przy pomocy którego można zadawać rany kute. Poprzednia większość sejmowa, wykazała się wyjątkową naiwnością, brakiem politycznej czujności i zinterpretowała ten fakt, jako przejaw zwykłego braku kultury osobistej i ogłady. Nic więc dziwnego, że przegrała późniejsze wybory.

   Dziś już taki numer w Sejmie IV RP by nie przeszedł, gdyby na przykład taki poseł Szczerba wymachiwał w sali sejmowej widelcem ( nawet plastikowym ), pan Marszałek Kuchciński w porozumieniu z ministrem Błaszczakiem natychmiast wezwaliby brygadę antyterrorystyczną, a występny, krnąbrny zamachowiec zostałby wyniesiony z Sejmu.

     Do takiej interpretacji skłoniły mnie ostatnie wydarzenia w Sejmie IV RP, a szczególnie wystąpienie Pana Prezesa Tysiąclecia, który fakt zamówienia przez marszałka Sejmu kanapek zinterpretował jako dowód na usiłowanie dokonania puczu.

    Pucz to zbrojne przejęcie władzy, najczęściej dokonywane przez siły wojskowe lub policję. Wynika więc z tego, że tajne siły zbrojne, organizacja nieformalna i niepodlegająca dowództwu Pana Ministra do spraw Wojny z Rosją i Zamachu Smoleńskiego  Antoniego Macierewicza, złożona z posłanek i posłów opozycji zamierzała najpierw zbrojnie przejąć kanapki, a następnie przy ich pomocy dokonać brutalnego przewrotu.

    Pełen strachu wyobraziłem już sobie zatroskaną nad losem Narodu twarz Pana Prezesa Tysiąclecia, sprofanowaną jajkiem, szynką i pomidorem, a może nawet i ogórkiem.

   Media niestety nie podały, co dalej działo się z tymi narzędziami puczu i posłowie jakich partii politycznych je zjedli – szkoda, byłby niezły materiał do politycznej analizy.

  Myślę jednak, że można przypuszczać, iż zostały zabezpieczone przez Straż Marszałkowską i dziś zapewne znajdują się już w rękach Ministra – Prokuratora Ziobry.

Tekst objęty prawami autorskimi. Publikowanie i kopiowanie bez zgody autora zabronione.

.

Listek figowy i genitalia demokracji. Małżeństwo na okres zamknięty

Inne z sekcji 

Sykofantia i makkartyzm wiecznie żywe

. Radosław S. Czarnecki . W starożytnej Grecji będącej laboratorium demokracji sykofanci – dobrowolni i ochotniczy oskarżyciele – byli na wpół osobami prywatnymi, a na wpół instytucją. Każdy pod jakimś względem wybijający się ponad przeciętność człowiek, którego poglądy na dodatek nie były zgodne z mniemaniem tzw. opinii publicznej, skupiał na sobie uwagę sykofantów. Wskutek absurdalnych zarzutów jedni byli skazywani na wygnanie, […]

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

. Grzegorz Wojciechowski . Co tydzień pojawiają się wyniki badań opinii publicznej dotyczące preferencji wyborczych Polaków. W tym tygodniu opublikował je IBRiS. Według nich: PiS ma 32,9%; Koalicja Obywatelska 18,2%; Polska 2050 – 17,3%; Lewica 10,1 %; PSL – Koalicja Obywatelska 5,9%; Konfederacja 5%. „Nie wiem” odpowiedziało 10,6% badanych. Analizując te wyniki widać, że rodzą […]