Aktualności

Z Bolszewii

 

MIEDZYNARODÓWKA

Rzecz dzieje się w Moskwie. Dyrektor plajtującego cyrku jest w rozpaczy, iż widownia od pewnego czasu gwałtownie się wyludnia. Nazajutrz na afiszach wydrukował:

  „Wielka niespodzianka! Wśród różnych produkcji cyrkowych znajdzie się manewr będący wielka atrakcją. O ile się komu nie spodoba kasa zwróci mu za bilet potrójną cenę.”

  Na następnym przedstawieniu cyrk był wypełniony po brzegi. Wszyscy w napięciu i z niecierpliwością oczekują zapowiedzianej atrakcji.

   Nagle na arenę wychodzi dyrektor cyrku i mówi:

  • A teraz towarzysze, orkiestra zagra Międzynarodówkę. Komu się nie podoba niech podniesie rękę do góry.

(Wolna Myśl – Wolne Żarty. )

 

 

Życzenia

Jest nowy rok 1939.

Przed Kremlem pełnia warte dwaj czerwonoarmiści. Jeden z nich zwraca się do drugiego:

–  Jakoś nie widać, aby dziś przychodził ktoś składać życzenia towarzyszowi Stalinowi.

–  I nie przyjdą, bo w tym tygodniu tow. Stalin kazał rozstrzelać wszystkich komisarzy, a nowych jeszcze nie wybrał.

.

Listek figowy i genitalia demokracji. Małżeństwo na okres zamknięty

Inne z sekcji 

Życzenia dla Wioli czyli fiołka

. Wiosna,  tego roku, podobnie jak poprzedniego była wyjątkowo smutna, mało komu było w głowie myśleć o wiosennych kwiatach dla kogoś bliskiego. Z wiosną zawsze kojarzą się, wielu z nas, fioletowe niewielkie kwiaty – fiołki po łacinie violaceae, czyli viole. Uroda tych niewielkich ładnych i sympatycznych kwiatków, była już doceniana nawet w czasach starożytnych. W […]

Międzynarodowe Spotkanie Lewicy w Czeskich Karkonoszach

Mala Upa .   Zbigniew Wiktor Wrocław – Pl                                                             Wrocław, wrzesień 2021 r.      Międzynarodowe Spotkanie Lewicy  w Czeskich Karkonoszach   28 sierpnia 2021 r. na Przełęczy Okraj po jej czeskiej stronie (Horni Mala’ Upa’) odbyło się ważne Spotkanie szeroko rozumianej Lewicy po szalejącej do niedawna pandemii  covid 19. Przybyli liczni przedstawiciele  partii komunistycznych, […]