Aktualności

Listek figowy i genitalia demokracji. Po trupach do władzy

.

Grzegorz Wojciechowski

.

Stało się to, co praktycznie wszyscy wcześniej przewidywali, pan prezydent Andrzej Duda podpisał haniebną ustawę w sprawie pomocy finansowej dla TVP.

W Polsce każdego roku umiera około 100 000 ludzi na nowotwory złośliwe, następne dziesiątki tysięcy dramatycznie walczy o życie.

Ten podpis pana Dudy pod ustawą jest jak wyrok śmierci podpisany na tysiącach rodaków.  Wielu wrażliwych ludzi nie akceptuje tego okrutnego czynu, nie widzi bowiem żadnego sensu w wydawaniu naszych pieniędzy na prywatną telewizję Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa ta nie oburzałaby tak bardzo opinie publiczną, gdyby sponsorowane hojną ręka rządzących, za pieniądze polskich podatników,  mediami były  rzeczywiście społecznymi służącymi całemu społeczeństwu a nie kaście rządzącej.

Składając podpis pod ustawą, Andrzej Duda zapewnił sobie środki na swoją kampanię wyborczą i to jest najbardziej nikczemne w tej całej sprawie, bowiem był  on osobiście zainteresowany, aby owe dodatkowe pieniądze dotarły do jego politycznego zaplecza i służyły jego kampanii. A los dziesiątek tysięcy chorych Polaków nie miało dla niego żadnego znaczenia.

Pytanie na ile  podpisując ustawę o hańbie telewizyjnej, był samodzielny? Jeśli nawet miał jakieś przebłyski i próbował podejmować jakieś żałosne próby, to w czasie dwudziestominutowej  rozmowy z Panem Prezesem został sprowadzony do pionu. Właśnie w tym fakcie widać całą jego polityczną samodzielność. Ten człowiek po prostu nie nadaje się do pełnienia tak ważnej i odpowiedzialnej funkcji.

Wyrzucenie z fotela prezesa Radiokomitetu Jacka Kurskiego, było zaledwie takim listkiem figowym, który miał przysłonić społeczne zgorszenie. Kurski i tak był już człowiekiem tak mocno skompromitowanym, że tak naprawdę to chyba nikomu nie jest go żal, chyba że tym, którzy zawdzięczają mu pozycję w Radiokomitecie.

Mam nadzieję, ze przyjdzie niedługo taki czas, że Prawo i Sprawiedliwość zostanie finansowo obciążone za używanie naszej telewizji dla własnych potrzeb wyborczych, a TVP wróci do całego społeczeństwa, a nie jego pisowskiej części.

.

Listek figowy i genitalia demokracji. Polska krajem samobójców

Listek figowy i genitalia demokracji. Destyropianizacja czyli taczki dla władzy

Listek figowy i genitalia demokracji. Czy Donald Tusk powróci na białym koniu?

 

Inne z sekcji 

Międzynarodowe Spotkanie Lewicy w Czeskich Karkonoszach

Mala Upa .   Zbigniew Wiktor Wrocław – Pl                                                             Wrocław, wrzesień 2021 r.      Międzynarodowe Spotkanie Lewicy  w Czeskich Karkonoszach   28 sierpnia 2021 r. na Przełęczy Okraj po jej czeskiej stronie (Horni Mala’ Upa’) odbyło się ważne Spotkanie szeroko rozumianej Lewicy po szalejącej do niedawna pandemii  covid 19. Przybyli liczni przedstawiciele  partii komunistycznych, […]

Fraszki Jana Zacharskiego – „Na wesoło”

. Jan Zacharski . Na wesoło . Okupacja Powtarzajmy sobie stale, Polska nie będzie wasalem, Będzie bronić swoich racji Od brukselskiej okupacji. . Marzenie Choć w kalendarzu jesienna data, To marzy mi się reasumpcja lata, Innej reasumpcji marzy mi się zwrot, Niech jeszcze raz Wałęsa przeskoczy przez płot. . Stan Na Nowogrodzkiej pewien pan Wymyślił […]